PlayHugeLottos.com Aspiration

Играат онлајн: Euro Millions, SuperEna Lotto, PowerBall, Mega Millions

Lotto 6aus49 Samstag    03.06.2023

1-4-6-18-23-30    Superzahl:0
Spiel 77: 6140150   Super 6: 512136

Keno Gewinnzahlen    05.06.2023

1-3-6-8-13-16-18-21-23-26
29-33-35-44-47-49-52-53-57-60

Plus 5: 65718

EuroJackpot    02.06.2023

8-9-11-13-50    6-11

Кои се Джакпот или лотарија џекпот најголемите во светот?

За оние ловци на големи лото Джакпот често сигурен сум дека се праша кој од лотарии обезбедува најголем поврат на инвестиции во однос на едноставни освои џекпот?

Дали САД лотарии Megamillions, Powerball и Тото Плус ќе ја води начин или пак оние кои се помали лотарии кои изненади сите со големи лото?

Интересна листа за оние кои внимателно ги следиме лотарија Една неодамнешна статија во весник наведува 24 www.grandesloterias.com најголемиот џекпот лото тие се заработени досега во светот. На списокот нема да биде изненаден колку е голема дека се следи голем џекпот лотарии и Джакпот целиот свет во овој сеопфатен листа.

Американската лотарија води на листата Во првите 8 места на листата се окупирани од страна на две главни меѓудржавни лотарии во Соединетите Американски Држави, Megamillions и Powerball! Најголем џекпот освои неверојатна беше САД $ 390,000,000 Megamillions. На џекпот или лотарија џекпот најголемите на сите времиња победи од еден човек (без билети или да се добие повеќе синдикати) е американски $ 340,000,000 Powerball.

Големата награда или голем лотарија џекпот во Европската Зголемувањето на најголемиот џекпот на сите не-американските џекпот беше 183.500.000 € во EuroMillions. Наградата беше дистрибуиран меѓу победа билети 3. Ова е многу блиску до италијанската лотарија EruoMillions SuperEnaLotto да се здобијат со голем џекпот на 177.700.000 €. Наградата се беше дистрибуиран до 70 луѓе.

Големите лотарија Джакпот во задниот дел Други земји се главните лотарии Джакпот се Велика Британија Националната лотарија Националната лотарија Англија (Големата награда на 42.000.000 £), Германија Националната лотарија (Джакпот на 37.600.000 €), Големиот Лото 6 / 55 (за доделување Градоначалникот најголемите во Азија - € 13.000.000), на лотарија бразилската мега на годинава (Големата награда на R $ 145,000,000 - е стекнат џекпот најголемите во Латинска Америка) и Лотарија на Австралија Оз Лото (џекпот AUS 106 $ милиони - споделени помеѓу две лица).

Купи лотарија билети и искористување на моќта на животот Прочитајте некои од приходите од лотарија Джакпот изгледа нереален. Суми на пари за да се строен изгледа тешко, но тие се реални - вистински луѓе победи на овие награди од лотарии вистински! Што лотарија победници по добивањето на неговата пари за добивка на голема Джакпот е друга приказна, но вистината за сето ова е јасно ... Мора да се игра на лотарија за да победи!.

Можете исто така да particpate www.grandesloterias.com нив ќе и купување на вашиот лотарија билети како Megamillion, Powerball, SuperEnaLotto, EuroMillions, Обединетото Кралство Национално, лотарија, Лото Оз други лотарија Джакпот како и Ел Gordo, Франција Loto, Лото Плус Австралија и OZ Powerball лотарија.

Постои нешто како мала добивка Джакпот?

Многу лотарии се практично скоро цело време во центарот на вниманието! Со Джакпот да се направи една солза им се омилени на меѓународната заедница да лотарии.

Големини неодолива Джакпот

Тоа е многу тешко да се спротивстави на Джакпот достигнувајќи 100 милиони евра, или можеби на супер-гигант Лотарија Megamillions џекпот americanaEl $ 300,000,000? Со голем Джакпот достапни дека ќе биде глупо да прашам зошто овие игри на среќа се толку тешко да се игнорира.

Но, не сите можат да бидат како на лотарија или Euromillions Megamillions! И некои lottos се среќни да не се ... како ejemploPowerball американската лотарија SuperLotto плус или SuperEnaLotto италијанскиот!

Тие се најголемите, но тие се секако доволно голема!

Постојат некои средни аспиранти за титулата. Поблиску инспекција открива серија на лотарии што не надминува 100 милиони евра, но често обезбедуваат значителни износи во награда. Велика Британија Лотарија Лотарија Англија, всушност една од најпопуларните игри на среќа во светот со формат на 6 / 49, достигна 42.000.000 £ претходно. Што не е лошо!

И двајцата австралиски лотарија, Австралија Оз Лото и Powerball и тивко се постигне големини станаа многу значајни награди. Оз Лото џекпот достигна 68.000.000 £ и Австралиско-Powerball достигна еден од најголемите што некогаш биле евидентирани џекпот на 51.000.000 £!

Ќе мали Джакпот се полесно да се победи?

Сега, ако овие три главни лотарии, исто така, направи големи бранови во центарот на вниманието, кои се всушност најмалиот на лотарија? Оние кои се срамат од камерата? Оние кои се среќни да живеат мирен живот во регионот на само неколку милиони фунти?

На лотарија Ел Gordo (Gordo де ла Primitiva)

Почнувајќи со минимум 5 милиони евра, џекпот ќе продолжат да се таложи Ел Gordo повторно и повторно се додека некој не победи! На џекпот има добиено досега е некои многу почитувана 25.000.000 €.

Покрај лото, постојат и други 8 нивоа награда да се победи во магнет за Ел Gordo секоја недела!


Loto Франција

Сепак на европскиот континент Сега одиме на Франција, каде на француската лотарија Loto Франција (познати локално како "Лотус Француската") е давање на играчи можност да заработат значителни суми на пари! На џекпот Лото на Франција започнува со 2.000.000 € и може да се акумулира максимум од 34 пати пред да се победи. Најголемата победа во однос FranceLoto џекпот досега беше 18.000.000 €!

Значи тука имаме две лотарии се доста големи во нивните локални области и се среќни да ги споделите со други големи лотарии крадат вниманието на меѓународната покаже ..

Покана на големи лото награди

Се разбира, факт е дека одредени лотарии може да биде прв на листа на желби на многу луѓе, но ако нешто мали и тивка покажува одеднаш, никој не би се жалат ... Напротив, мислам дека многу луѓе уште се одржа ... За остатокот од својот живот!

Интересни факти за Велика Британија Лотарија

Добредојдовте на волшебниот свет на Велика Британија Лотарија, кога еден од најголемите лотарии во Европа

Со просечна заработка меѓу £ Джакпот 2 и £ 3.000.000 £ се нудат секоја недела, на лотарија "Велика Британија Лотарија" е, секако, многу жешка тема и како и повеќето работи во вредност од зборува никогаш не сте заврши посочувајќи дека се 'за тоа.

Награди неподигнати лотарија

Еден од најголемите трагедии во светот на лотарија е дека без сомнение постои некој кој го освои џекпот ... Но, јас не знам за тоа! Ова може да се должи на губење или кражба на лотарија билети или едноставно од незнаење, каде што победникот не го слушнал, кој ја освои наградата. Велика Британија Лотарија Лотарија има неподигнати награди во висина од повеќе од £ 426,000,000.

Победници од 180 дена од денот цртање да се тврди вашите добивки, во спротивно да бидат загубени засекогаш. Во моментов се уште има 34.000.000 £ на награди не тврди дека во овој период се уште може да се тврди.

Има дадено многу лотарија Велика Британија Лотарија?

На лотарија "Велика Британија Лотарија" е во бизнисот на давањето. Не само што е одличен начин да се соберат средства за добротворни цели сиромашните, но очигледно и можеби повеќе важни за неговите играчи, среќа луѓето го прави многу, многу богат. На лотарија игра "Велика Британија Лотарија" создава 01:59 победници на џекпот неделно и повеќе од еден милион добитници на награди пониско ниво секоја недела. Вкупно награди доделени досега стигна до неверојатна сума од £ 16600000000 фунти.

Ајде да зборуваме за лотарија џекпот "џекпот"

Ова е навистина клучна точка на темата! Како големи пари се победи? Па, прво треба да се подели оваа помеѓу "Джакпот" освои едно лице и "Джакпот" кои се освои од страна на многу играчи (а со тоа споделено)

До денес, најголемата добивка на едно лице е £ 28.000.000 фунти. Непотребно е да се каже дека доби на лотарија џекпот она што веќе е акумулирано од претходната недела! Вкупната награда на акциите беше £ 42.000.000 килограми исцртување на 6 јануари 1996. Ова беше дели од 3 луѓе лотарија билет носи победа броеви. Секогаш е за жалење мора да ги споделат своите профити, но да бидеме искрени третина од £ 42.000.000 килограми е уште една неверојатна награда.

Успешна лотарија

Што е најважно, најголем показател за популарноста на Велика Британија Лотарија е фактот дека 90% од сите добитници на "Джакпот" продолжија да играат лотарија "Велика Британија Лотарија" по победата. Ако ова не е сигурен знак за возбуда на игра на лотарија, тогаш навистина не знам што друго би можело да биде знак!

Grandesloterías.com Посетете сега и да ја добиете вашата лотарија билет за лотарија "Велика Британија лотарија" онлајн. И запомнете: предноста на купување влезници онлајн е дека ние ќе ве известиме лично од нивниот профит, со која никогаш не ќе мора да се грижите за неподигнати награда.


LottoImInternet.info
USA PowerBall ▷
USA MegaMillions ▷
Euro Millions ▷
SuperEna Lotto ▷
OZ PowerBall ▷
El Gordo ▷
France Lotto ▷Powerball
2023-06-08
$268,000,000

MegaMillions
2023-06-07
$205,000,000

EuroJackpot
2023-06-06
€73,000,000

SuperEnaLotto
2023-06-06
€40,400,000

Oz Powerball
2023-06-08
$25,300,000

Buy lottery ticketFrance Lotto     El Gordo     OZ PowerBall     SuperEna Lotto    
Euro Millions     USA MegaMillions     USA PowerBall    

Select language: de en hu sl bg nl ru af tr ro fr es da it hr fi lt pt id sv sk no cs ar uk el tl et lv sr be sq ca gl ht iw hi is ga ja ko mk ms mt fa sw th vi cy yi

(C)2011-2023 LottoImInternet.info  Играат онлајн     Links