PlayHugeLottos.com Aspiration

Luaj Online: Euro Millions, SuperEna Lotto, PowerBall, Mega Millions

Lotto 6aus49 Samstag    03.06.2023

1-4-6-18-23-30    Superzahl:0
Spiel 77: 6140150   Super 6: 512136

Keno Gewinnzahlen    05.06.2023

1-3-6-8-13-16-18-21-23-26
29-33-35-44-47-49-52-53-57-60

Plus 5: 65718

EuroJackpot    02.06.2023

8-9-11-13-50    6-11

Cilat janë jackpots apo çmim i parë llotari e madhe në botë?

Për ata gjuetarët e jackpots llotari e madhe Unë jam i sigurt kanë qenë shpesh kërkuar që të lotarisë siguron kthimin më të madh në investime në drejtim të fituar të thjeshtë të çmim i parë?

Do Megamillions llotaritë amerikane, Powerball dhe Lotto Plus rruga kryesore ose të jetë se llotarive të vogla janë ato që kanë habitur të gjithë me çmim i parë i madh?

Një listë interesante për ata që e monitorojnë nga afër llotari Një artikull i kohëve të fundit listën e lajmeve 24 çmim i parë llotari www.grandesloterias.com më e madhe kanë fituar deri më tani në botë. Lista nuk do të habitur në që monitorojnë çmim i parë i madh llotari sepse jackpots të madhe të gjithë në mbarë botën janë në këtë listë të plotë.

Llotaria Amerikane në krye të listës E para 8 pozicione në listë janë zënë nga dy ndër-shtetëror llotarive të mëdha në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Megamillions dhe Powerball! Çmim i parë më i madh fitoi pabesueshme ishte US $ 390,000,000 Megamillions. Llotaria jackpot jackpot ose më i madh i të gjitha kohërave fituar nga një person i vetëm (nuk ka bileta apo përfitime të shumëfishta sindikatat) ishte US $ 340,000,000 Powerball.

Grand Prize apo çmim i parë lotari të mëdha evropiane Fitimi i çmim i parë më i madh i të gjitha çmim i parë jo-amerikane ishte 183.500.000 € në EuroMillions. Çmimi është shpërndarë në mesin e 3 bartës të biletave fituese. Në vijim është shumë afër italiane SuperEnaLotto EruoMillions llotarie me një fitim të madh prej € 177.700.000 çmim i parë. Çmimi vetë ishte shpërndarë deri në 70 njerëz.

Jackpots madh llotari në pjesën e prapme Vende të tjera kanë qenë të llotarive të mëdha kombëtare jackpots llotari janë në Mbretërinë e Bashkuar Kombëtare Lottery Angli (Çmimin e Madh £ 42.000.000), lotari kombëtare Gjermanisë (Jackpot prej 37.600.000 €), tombol Grand 6 / 55 (Çmimi më të madhe të Azisë më të madh - 13.000.000 €), lotari Brazilian Mega-Sena (Grand Çmimin e R $ 145,000,000 - ka qenë të fitojë çmim i parë i madh në Amerikën Latine) dhe lotari të Australisë Oz tombol (çmim i parë AUS $ 106 milion - shpërndara në mes të dy njerëzve).

Blej bileta llotarie dhe të përfitojnë nga mundësitë e jetës Lexoni disa nga të ardhurat e lotarisë jackpots duket joreale. Shumat e parave të gatshme të duket e vështirë që të jetë trup, por janë të vërteta - njerëz të vërtetë të fitojë këto çmime llotari REAL! Çfarë fituesit llotari pas marrjes së parave tuaja për fitimet e jackpots e madhe është një tjetër histori, por e vërteta e gjithë kësaj është e qartë ... Ju duhet të luajnë lotari për të fituar!.

Ju gjithashtu mund particpate www.grandesloterias.com ata do dhe duke blerë bileta llotarie tuaj si Megamillion, Powerball, SuperEnaLotto, EuroMillions, Britania e Madhe Kombëtare, Lotaria, Lotto Oz tjera gjithashtu jackpots mëdha llotari si El Gordo, Franca Loto, SuperLotto Plus dhe Australi OZ Llotaria Powerball.

Nuk është diçka si një fitim të vogël Jackpot?

Llotaritë Shumë prej tyre janë praktikisht pothuajse të gjithë kohës në qendër të vëmendjes! Me jackpots për të bërë një lot tyre janë të preferuarat e komunitetit llotari.

Sizes jackpots papërmbajtshëm

Është shumë e vështirë të rezistojë jackpots duke arritur 100 milion euro, ose ndoshta super-gjigand Megamillions çmim i parë llotari americanaEl $ 300,000,000? Me të tilla masive në dispozicion jackpots do të ishte qesharake për të pyetur se pse këto llotari janë aq të vështirë të injorojnë.

Por jo të gjithë mund të jetë si një llotari apo EuroMillions Megamillions! Dhe disa lottos janë të lumtur nuk duhet të ... ejemploPowerball si amerikan Plus Lottery SuperLotto ose SuperEnaLotto italiane!

Ata janë më të mëdha, por ata janë sigurisht mjaft e madhe!

Ka disa kandidatët të mesme për kurorën. Inspektimit të ngushta zbulon një sërë llotaritë që nuk se 100 milionë euro, por shpesh japin shuma të konsiderueshme çmimi. Angli Mbretërinë e Bashkuar Lottery Lottery, në fakt një nga llotaritë më të njohura në botë me një format të 6 / 49, ka arritur £ 42.000.000 më parë. E cila nuk është e keqe!

Dhe dy Australian llotari, Powerball Oz Lotto dhe australiane të dy në heshtje të arrijnë madhësi janë bërë çmime shumë të rëndësishme. Oz jackpot Lotto arritur £ 68.000.000 dhe Powerball Australian arritur një çmim i parë më i madh i regjistruar ndonjëherë £ 51.000.000!

Do jackpots vogla janë më të lehtë për të fituar?

Tani, në qoftë se këto tre llotarive të mëdha gjithashtu bëjnë zhurmë të madhe në qendër të vëmendjes, të cilat janë në fakt më të vogël të llotaritë? Ata të cilët janë të turpëruar e kamera? Ata që janë të lumtur të jetojnë një jetë të qetë në rajonin e vetëm disa milionë funta?

Lotaria El Gordo (Gordo de la Primitiva)

Duke filluar me një minimum prej 5 milion euro, çmim i parë do të vazhdojë të rritet El Gordo pa pushim deri sa fiton dikush! Çmimin e Madh ka qenë e fituar deri më tani është në lidhje me një shumë të respektuar në 25 milionë euro.

Përveç kësaj ka nivele të tjera çmimin çmim i parë për të fituar 8 në shortin Gordo El çdo të dielë!


France Loto

Ende në kontinentin evropian tani u zhvendos në Francë, ku Franca French llotari Lotto (i njohur lokalisht si "Lotus Francaise") është duke i dhënë lojtarëve mundësi për të fituar shuma të konsiderueshme të parave të gatshme! Tombol Jackpot de France fillon me 2.000.000 € dhe mund të grumbullojë një maksimum prej 34 herë para se të fituar. fitoren më të madhe në drejtim jackpot FranceLoto deri tani ka qenë 18.000.000 €!

Pra, këtu janë dy shorteve janë mjaft të mëdha në zonat e tyre lokale dhe janë të lumtur për të le llotaritë e tjera të mëdha vjedhin vëmendjen e tregojnë ndërkombëtare ..

Ftuar një çmim të madh llotari

Natyrisht, fakti është se llotarive të caktuara mund të jetë i pari në listën dëshirën e shumë njerëzve, por nëse diçka e vogël dhe të qetë papritmas tregon, askush nuk do të ankohen ... Në vend të kësaj, unë mendoj se shumë njerëz të mbajtur edhe ... Për pjesën tjetër të jetës së tyre!

Fakte interesante rreth Mbretërinë e Bashkuar Lottery

Mirë se vini në botën magjike të Britanisë së Madhe Lottery, kur një nga llotaritë të mëdha në Evropë

Me të ardhurat mesatare në mes të £ Jackpots 2 dhe £ £ 3.000.000 duke u ofruar çdo javë, llotari "Mbretërinë e Bashkuar Lottery" është sigurisht një temë shumë e nxehtë si gjërat më të vlefshme të bisedoni ju kurrë nuk e mbaruar së foluri të gjitha për të.

Çmimet llotari unclaimed

Një nga tragjeditë më të mëdha në botën e llotaritë është që pa dyshim nuk është kushdo që ka fituar Jackpot ... Por unë nuk e di për atë! Kjo mund të jetë për shkak të humbjes apo vjedhjes së biletë llotarie, ose thjesht nga padituria, ku fituesi nuk ka dëgjuar që e fitoi çmimin. Mbretëria e Bashkuar Lottery Lottery ka çmime të unclaimed arrin më shumë se 426.000.000 £.

Fituesit kanë 180 ditë nga data barazim të kërkoni fitimet tuaja, përndryshe do të humbasin përgjithmonë. Aktualisht ka ende 34.000.000 £ e çmimeve nuk e pohoi brenda kësaj periudhe ende mund të kërkohet.

Si Lottery në Mbretërinë e Bashkuar ka dhënë llotari?

Lotaria "Mbretërinë e Bashkuar llotari" është në biznesin e dhënë. Jo vetëm që është një mënyrë e madhe për të mbledhur para për bamirësi, por duket e nevojshme dhe ndoshta më e rëndësishme për lojtarët e tij, e bën atë njerëz shumë me fat shumë të pasur. Loja Lotaria "Mbretërinë e Bashkuar Lottery" krijon 01:59 fituesit e çmim i parë çdo javë dhe më shumë se një milion të vlerësuar me çmime nivele më të ulëta çdo javë. Totali i dhënë çmime deri më tani kanë arritur shumën e pabesueshme e £ £ 16600000000.

Le të flasim për "Jackpot" çmim i parë llotari

Kjo është me të vërtetë pika kyçe e çështjes?! Sa para të mëdha ka fituar? E pra, së pari ne kemi nevojë për të ndarë atë midis "Jackpots" fitoi nga një person dhe "Jackpots", që janë fituar nga lojtarë të shumta (dhe të përbashkëta për këtë arsye)

Deri më sot, të fitojë më i madh për një person të vetëm është £ £ 28.000.000. Eshtë e panevojshme të thuhet se u fitua në një çmim i parë llotari që tashmë ishte grumbulluar nga java e kaluar! Çmimi i përgjithshëm në lojë ishte 42.000.000 £ £ e nxjerrë të 6 janar 1996. Kjo ishte ndarë midis 3 bileta llotarie njerëzve duke mbajtur numrat e fituar. Ajo është gjithmonë e për të ardhur keq që duhet të ndajnë fitimet e tyre, por le të jetë e tretë të ndershëm e £ £ 42.000.000 është ende një çmim të pabesueshme.

Një llotari e suksesshme

Më e rëndësishmja, treguesi më i madh i popullaritetit të Mbretërisë së Bashkuar Lottery është fakti se 90% e të gjithë fituesit e "Jackpots" kanë vazhduar të luajnë lotari "Mbretërinë e Bashkuar short" pas fitores. Nëse kjo nuk është një shenjë e sigurt e zemërim të luajtur llotari, atëherë ju me të vërtetë nuk e di se çfarë tjetër mund të jetë një shenjë!

Grandesloterías.com Vizitoni tani dhe për të marrë biletën tuaj llotari për lotarinë "në Mbretërinë e Bashkuar short" online. Dhe mbani mend: avantazhin e blerjes së biletave online është se ne do të ju njoftojmë personalisht të fitimeve të tyre me të cilën ju kurrë nuk duhet të shqetësohen për çmime unclaimed.


LottoImInternet.info
USA PowerBall ▷
USA MegaMillions ▷
Euro Millions ▷
SuperEna Lotto ▷
OZ PowerBall ▷
El Gordo ▷
France Lotto ▷Powerball
2023-06-08
$268,000,000

MegaMillions
2023-06-07
$205,000,000

EuroJackpot
2023-06-06
€73,000,000

SuperEnaLotto
2023-06-06
€40,400,000

Oz Powerball
2023-06-08
$25,300,000

Buy lottery ticketFrance Lotto     El Gordo     OZ PowerBall     SuperEna Lotto    
Euro Millions     USA MegaMillions     USA PowerBall    

Select language: de en hu sl bg nl ru af tr ro fr es da it hr fi lt pt id sv sk no cs ar uk el tl et lv sr be sq ca gl ht iw hi is ga ja ko mk ms mt fa sw th vi cy yi

(C)2011-2023 LottoImInternet.info  Luaj Online     Links